arrow_upward

NÁPOVEDA

VYHĽADÁVANIE

Vyhľadávanie nájdete vždy hore naľavo a nie je to iba také obyčajné vyhľadávanie. Stačí, ak začnete písať čo hľadáte. Pomocník Vám ponúkne už po zadaní prvých troch znakov množstvo zhodných výsledkov. Pomocník podľa toho čo píšete priebežne prehľadáva všetky diela, hľadá zhodnú frázu v článkoch, prehľadáva tiež ľudí, rozšírené filtre (motívy, techniky, atď.) a kľúčové slová. Ponúka aj výsledky doteraz najhľadanejších výrazov.
Pomocník ponúka najviac 15 zhodných výsledkov. Ak sa v nich nenachádza Vami požadovaný výsledok, zúžte výsledky zadaním dalšieho znaku.
Po kliknutí na tlačítko vyhľadávania (lupy) je predvolene nastavené vyhľadávanie iba v dielach. Jedinou výnimkou je prípad, ak sa nachádzate v sekcii Diáre. V takom prípade bude zoznam nájdených výsledkov obsahovať iba nájdené články.

Jednoduché príklady použitia vyhľadávania

Želáte si prezerať všetky abstraktné obrazy. Bez nutného výberu sekcie Umelecká tvorba, následného výberu kategórie Obrazy, otvorenia filtra a konkrétnej voľby stačí, ak do vyhľadávacieho políčka napíšete frázu “abs”. Keďže pomocník prehľadáva aj položky rozšírených filtrov, ponúkne Vám zoznam položiek v stĺpčeku Motív kde sa bude nachádzať položka Abstrakcia v Obrazy. Kliknete a zobrazí sa zoznam všetkých abstraktných obrazov. Ak ako frázu napíšete naríklad “olej”, v stĺpčeku Technika môžete kliknúť na položke Olejomaľba v Obrazy a zobrazia sa Vám všetky olejomaľby. V oboch prípadoch bude po zobrazení výsledkov rozšírený filter otvorený a tak už iba na jeden klik môžete ešte užššie špecifikovať konkrétnu požiadavku na zobrazené diela.
Chcete vyhľadať konkrétneho autora, alebo užívateľa. Do vyhľadávacieho políčka začnite písať prezývku pod ktorou viete, že užívateľ, autor prezentuje svoju tvorbu. Pomocník Vám pod stĺpčekom Ľudia ponúkne zhodné výsledky. Napríklad autor Milka Urbaníková prezentuje svoju tvorbu pod prezývkou Milka.Urbanikova, ale možno si pamätáte iba na to, že autor sa volá Urbaníková. Ako frázu zadáte “urb”, takže nezáleží na tom kde v prezývke sa zadaná fráza nachádza.
This script took 0.045719861984253 to execute.