arrow_upward

NÁPOVEDA

ZORIENTUJTE SA

Celý koncept, spracovanie projektu predajdielo.sk, jeho dizajn a funkčnosť sú navrhnuté tak, aby bola orientácia a práca so systémom v každom ohľade nenáročná, prehľadná a čo najjednoduchšia. Pre každého.
V hornej časti portálu, čiže v jeho hlavičke je dostupné vyhľadávacie políčko, hlavná ponuka a ak je užívateľ prihlásený, aj panel používateľa.
Užívatelia majú možnosť svoje diela vkladať do jednej z dvoch hlavných sekcii, ktorými sú umelecká tvorba a kreatívne výrobky. Tieto sekcie sa ďalej členia podľa ich zamerania na kategórie. Sekcia umelecká tvorba zlučuje kategórie obrazy, kresby, sochy a fotografie. Kreatívne výrobky sa delia na dekorácie, užitočnosti, módu, módne doplnky, bižutériu a pod. Výberom kategórie sa dostanete k zoznamu diel. Diela je možné ďalej filtrovať, prípadne zvoliť iné zoradenie. O filtrovaní diel sa dočítate viac v časti Filter a zoradenie. Kliknutím na niektoré dielo zo zoznamu sa dostanete k detailnejším informáciam o tomto diele, k jeho náhľadu.
Z hlavnej ponuky môžete vstúpiť aj do sekcie kolekcie. Kolekcie sú miestom, kde môžu užívatelia na základe vlastného výberu zlučovať diela do celkov, takzvaných kolekcií podľa toho, ako nimi zvolené diela k sebe farebne, tématicky prípadne iným spôsobom zapadajú. To záleží iba na výbere užívateľa, ktorý kolekciu vyskladá. Kolekce sa ďalej delia podľa témy. O tom, ako vytvoriť kolekciu, sa dočítate viac v časti Nová kolekcia a úprava.
Ďalšou položkou v hlavnej ponuke sú Diáre. Tu sa z užívateľov stávajú spisovatelia. Po vstupe sa zobrazí zoznam článkov, ktoré užívatelia napísali. Články sú taktiež rozdelené do tém. O možnosti napísať vlastný článok sa dozviete viac v časti Nový článok a úprava.
Sekcia Ľudia je zoznam všetkých aktívnych užívateľov. Ľudia sa kateoricky delia podľa typu účtov, do ktorých sa pri registrácii zaradili na umelcov, kreatívcov, galérie, alebo štandartných užívateľov. Výberom filtra pri ľudoch môžete zúžiť zoznam napríklad iba na ľudí ktorý kreslia. Lepšie povedané na tých ľudí, ktorý vo svojej prezentácii majú aspoň jedno dielo, ktoré je zaradené do kategórie kresba.
This script took 0.041241884231567 to execute.