arrow_upward

NÁPOVEDA

O PROJEKTE

Projekt predajdielo.sk funguje už pomaly jedno desaťročie. Prvá myšlienka vytvoriť portál, na ktorom by šikovní ľudia mohli ukázať iným svoju tvorbu, sa datuje niekedy na rok 2005. Ranná, prvá verzia projektu bola v dávnej minulosti zaradená aj do súťaže o projekt roka, pričom bol projekt hlasujúcimi posunutý až do semifinále. Tento fakt bol veľkou motiváciou posunúť projekt na vyššiu úroveň, pretože bolo samozrejmé, že ľudí tento typ portálu zaujal. Preto projekt prešiel kompletnou zmenou opäť v roku 2007 a v tejto podobe ste ho mohli navštevovať až doteraz.
Do dnešného dňa sa projekt teší každodennej návštevnosti a zároveň každý týždeň začne prezentovať svoju tvorbu niekoľko nových šikovných ľudí. Kedže počet ľudí a diel neustále narastá, je iba logickým krokom, aby bol projekt predajdielo.sk opäť zmodernizovaný a ponúkol tak užívateľom ešte viac a vo vyššej kvalite.

Celé je to hlavne o Vás, preto vďaka

Tento priestor by som chcel využiť aj na obrovské poďakovanie všetkým verným a aktívnym autorom, ktorý už prezentujú svoju tvorbu na portáli predajdielo.sk, pretože bez Vás, bez Vašich nápadov a bez Vašich nádherných diel by bola existencia tohoto projektu celkom zbytočná. Ste voda pre strom, ktorý chce rásť.
Ďakujem!

Niekoľko technických faktov

Portál predajdielo.sk nevyužíva žiadny framework. Začalo sa to návrhom na čistom papieri s jednou zastrúhanou ceruzkou a programovanie započalo neskôr vytvorením úlne prázdneho index.php súboru. V tejto chvíli obsluhuje funkčnosť portálu približne 277 súborov (skriptov). Aby projekt fungoval, využíva technológie:
html — aby ste mohli vidieť
css — aby ste to mohli vidieť krajšie a dalo sa na to pozerať
php — aby sa to mohlo rozhodovať a mohlo byť dynamické
mysql — aby sa to dalo ukladať
a javascript okorenený knižnicou jquery — aby sa to hýbalo
Možno to znalých v oblasti prekvapí, ale portál nie je naprogramovaný v OOP a je dieťaťom iba jedného človeka.
This script took 0.048511981964111 to execute.