arrow_upward

O mojej práci

Môj príbeh, napísané 11. Apríla 2018
364
0
1
Rada by som sa podelila s ostatnými  tvorcami o svoj koncept, ktorému sa venujem už druhý rok, odkedy študujem výtvarné umenie na vysokej škole.
 
Vo svojej práci sa zaoberám v prvom rade ženskou tématikou. Mnoho ľudí tomu vraví aj ženské umenie alebo feministické. Ale škatuľkovať  sa nechcem a vlastne vôbec neviem akými konceptmi sa budem zaoberať neskôr. Ale ženské témy sú mi veľmi blízke ako dievčaťu/žene. To sa vlastne potom všetko odzrkadlí na tej tvorbe. Prišlo to nejako samo od seba. Myslím, že som nad tým dlho nepremýšľala, skôr to prišlo ako blesk z jasného neba keď si poviete, že to je presne to, čomu sa chcete venovať. Niečo s čím ste spätý a je to súčasť vášho života.
 
Ženský svet je veľmi rozmanitý a zaujímavý pre mňa. Občas to beriem z tej vážnej stránky inokedy mám chuť ironizovať. Ženstvo ako niečo výnimočné, všetky banálne no aj vážne situácie, všetky životné okolnosti okolo jedného ženského „vesmíru“ sa vám rozvíria hlavou a vy máte zrazu pocit, že to potrebujete svetu ukázať. Tak ako väčšina umelcov.
 
V poslednom čase sa zaujímam a tvorím prevažne inštalácie, no minulý rok som si vyskúšala prvýkrát ženské torzo z hliny a potom objekty, ktoré boli nainštalované na stene ako trofeje. Snažím sa prepájať témy, ktoré na prvý pohľad so sebou vôbec nesúvisia avšak ak ich správne použijete v koncepte nakoniec to aj celkom ladí. Takže napríklad v práci „Trofeje“ som spojila ženstvo a poľovníctvo.  Ale takisto mám veľmi rada úžitkovú tvorbu.
 
Rada kreslím, maľujem, vytváram hande-made výrobky, veľmi ma bavia detské ilustrácie a rada píšem.
Umelec
  AURA 3.46