arrow_upward

Spájanie folklórneho s moderným

Iné, napísané 14. Júla 2017, aktualizované 20. Augusta 2017
522
0
0
Značka Slavic Aura prináša staré tradície pre moderné ženy. Neorientujeme sa iba na výrobu presných kópii párt a čepcov z rôznych etnografických oblastí, ale snažime sa aj o prepojenie ľudovej tvorby so súčasnou dobou. 

Každá z nás  môže vyzerať neodolateľne a žensky, naše babičky a prababičky vedeli ako zo seba spraviť kráľovné - slovenské party mnohokrát pripomínajú korunky, sú však omnoho krajšie, odzrkadľovali dušu daného regiónu, ľudovú slovesnosť a nekonečnú kreativitu. Cez naše ozdoby hlavy inšpirované folklórom sprístupňujeme toto bohatstvo nám všetkým. 

Našim poslaním je zdôraznenie faktu, že aj moderná žena v dnešnej uponáhľanej dobe sa môže ozdobiť folklórnymi doplnlkami s moderným šmrcom. Spojenie moderného s ľudovým je práve to, čo udrží naše tradície nažive a rozšíri ich medzi mladých ľudí. 

Nebojme sa spájať staré s novým, kombinovať ľudové s trendovým, folklórne so súčasným. Na to, aby si dievča dalo partu neporebuje mať dlhý vrkoč so stuhou. Buďme chic a ľudové zároveň, zbúrajme stereotypy a dovoľme si obliekať sa tak, ako to chceme a cítime. Úcta k nášmu kultúrnemu dedičstvu neznamená jeho zakonzervovanie v dobách minulých, práve naopak, snažme sa o jeho oživenie a spojenie s tým, čoho sme práve súčasťou.


GALÉRIA OBRÁZKOV K ČLÁNKU
Kľúčové slová
folklór nevesta
Kreatívec
  AURA 3.94